Mała sypialnia dla dwojga

Powracamy do tematyki aranżacji niewielkich przestrzeni. Dzisiaj zajmiemy się kwestią ciasnej sypialnii. Pamiętajmy, że dysponując niewielkim metrażem, nie musimy rezygnować z jego funkcjonalności i estetyki. Dobrze przemyślany projekt wnętrz, zapewni Wam wygodę użytkowania, nadając mu piękny wyjątkjowy wygląd. Nawet w przypadku supermałych przestrzeni mieszczących jedynie łóżko, nie musimy spisywać ich na straty. Co prawda nie dodamy w nich metrów lecz, możemy stworzyć tę przestrzeń atrakcyjną i zachęcającą do częstego użytkowania. Zacznijmy zatem temat od początku, czyli wymieńmy najczęstsze elementy wyposażenia naszych sypialnii. Następnie, zatrzymajmy się przy każdym z nich i zastanówmy się i zaproponujmy jak możemy je udoskonalić, co wybrać, aby żyło się nam lepiej.

łóżko

To jest temat, w którego zakresie, możemy najwięcej podziałać. W zależności od wielkości naszych sypialnii, rynek przychodzi nam z pomocą, oferując różne wielkości łóżek oraz ich typy. Mając niewielką przestrzeń do zagospodarowania, zalecamy skorzystać z mniejszych szerokości łóżek dwuosobowych, czyli zgodnie z utworzoną przez nas zasadą z poprzedniego artykułu, zalecamy ZESKALOWAĆ łóżko do wielkości pokoju. Łóżko typu king size (czyli np. 200x200cm) nie pasują do wnętrz typu „TINY”. Przytłaczają przestrzeń, nie dając wielkiego pola manewru do dalszej aranżacji. Z pełną odpowiedzialnością zapewniamy, że wielkości 140×200 czy 160×200 są jak najbardziej wygodnymi opcjami, dla dwojga. Dodamy, że taki wybór ma nawet zalety! Śpiać na mniejszym łóżku, macie mniejszą odległośc od siebie, korzystacie z jednej kołdry, co poprawia Wasze relacje i bliskość!
Jeśli szukacie jednak jeszcze innych rozwiązań, na rynku dostępne są łóżka składane do pionu, bądź rozsuwane. Nie zapominajmy również o nieśmiertelnych sofach, kanapach,wersalkach. We wszystkich tych opcjach, zyskujemy dużo miejsca, tracimy jednak charakter wygodnej sypialnii. Polacamy takie rozwiązania dla otwartych kawalerek, gdzie każdy metr jest na wagę złota, a duże łóżko czasem po prostu przytłacza. Zalet posiadania dużych łóżek można zliczać długo, są to na pewno wygoda użytkowania, szybkość ścielenia oraz estetyka.
Osobnym tematem jest kwestia zagłówka, który naszym zdaniem powinien być niewysoki, bądź nie powinno być go wcale. Duże tapicerowane zagłówki zostawmy przestronnym sypialniom, gdzie pięknie podkreślają majestat dużych łóżek.

szafa

Kolejny wielkogabarytowy mebel, który zazwyczaj pojawia się w naszych sypialniach. W małych pomieszczeniach odgrywa ważną rolę, gdyż pochłania aż 60 cm swej głębokości z pokoju. W związku z tym, jeśli rzeczywiście posiadamy miejsce na taki mebel, polecamy nadać jej spójny kolor ze ścianami. Nie jest to reguła, ale możemy przypuszczać w większości przypadków, iż odróżnienie kolorystyczne szafy, względem reszty, sprawi, iż stanie sie najbardziej przykuwającym wzrok, elementem naszego pokoju. Zastanówmy sie, czy nie warto byłoby użyć powierzhni frontów na miejsce na lustra. Powiększą one naszą przestrzeń oraz rozjaśnią. Ostatnią sprawą jest sposób otwierania naszych szaf. W ciasnych pomieszczeniach, sugerujemy wybór drzwi przesuwnych, które nie zajmą nam miejsca pokoju, w momencia otwierania szafy.

nakastlik/szafka nocna

Niewielki, a przecież przydatny element wystroju wnętrza sypialni. Pinterest prezentuje aranżacje sypialnii z wykorzystaniem najróżniejszych form nakastlików – w postaci stolików, taboretów, pieńków, szafek nocnych, szuflad, w zależności od klimatu pomieszczenia. W małych sypialniach preferujemy wykorzystywać odpowiednio niewielkie i delikatne stoliki, które będą współgrać z resztą zabudowy. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie przestrzeni zagłówka, jako szerokiej półki, na której możemy coś postawić.

oświetlenie

Przy proejktowaniu oświeltenia w sypialni powinniśmy pamiętać o rozróżnieniu lamp oświetlających pomieszczenie, tych do czytania, znajdujących się przy łóżku oraz ewentualnych dekoracyjnych.

ściany

Ostatnią sprawą, którą poruszymy jest sposób udekorowania ścian naszych sypialni. Powszechnie, podkreślamy ścianę zagłówka ozdobnymi tapetami, drewnianymi lamelami, ozdobnymi panelami, czy nawet półkami z postawionymi na nich obrazami i kwiatami. Zaaranżowana ściana za łóżkiem, przykuwa uwagę na najważniejszy mebel w pomieszczeniu oraz nadaje charakter wnętrzu. Jeśli zdecydowaliśmy się na użycie tapety, w przypadku niewielkich pomieszczeń, sugerujemy użyć modeli z niewielkimi wzorami, bądź delikatnymi dużymi grafikami.

 

OSTATNIE POSTY

Rośliny w domu

nasz osobisty ranking roslin domowych Zgodnie z naszą ostatni ą zapowiedzią, przechodzimy do tematu, który ostatnio jest bardzo bliski naszemu sercu, czyli roślin w domu;) Zalet posiadania roślinjest mnóstwo, więc tym bardziej cieszy nas fakt,

CZYTAJ DALEJ

Mała łazienka

Mała łazienka Nadchodzi wiosna, okres budzącej się do życia roślinności, wspólnych wieczornych spacerów i…remontów. Wiele młodych par rozpoczyna ten okres z pytaniem, jak zaaranżować swoje nowo zakupione, nowo wybudowane, lub nie nowe a potrzebujące renowacji

CZYTAJ DALEJ